Czym jest styl skandynawski we wnętrzach? – podstawowe cechy, charakterystyka

Twój dom jest miejscem, w którym możesz być wolny – wolny, aby żyć swoim życiem i tworzyć nowe marzenia. To miejsce, w którym czujesz się najbardziej komfortowo, twoje miejsce zen. Twój dom odgrywa ogromną rolę w twoim życiu. Dlatego musi odzwierciedlać Twój gust i osobowość.

A najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest projektowanie wnętrz. Ale wielu z nas ma błędne wyobrażenia, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz.

Styl skandynawski – co warto wiedzieć?

Skandynawski wystrój wnętrz stawia głównie na prostotę, funkcjonalność i komfort. Ma minimalistyczny charakter, z eleganckimi, nowoczesnymi elementami. Ale duży nacisk kładziony jest również na zapewnienie komfortowego ustawienia. Podsumowując, skandynawski styl projektowania to idealne połączenie nowoczesnych funkcji i prostoty. Ten styl projektowania wnętrz pochodzi z 1930 roku, z krajów skandynawskich, tj. Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji. Skandynawski wystrój wnętrz koncentrował się głównie wokół prostego stylu życia. Na początku 20 wieku, modernizm przyszedł zastąpić romantyzm. Wraz z tą zmianą skandynawscy projektanci, tacy jak William Morris, zaczęli dryfować w kierunku bardziej naturalnych, prostszych projektów. Ta zmiana została oznaczona jako „ruch artystyczny i rzemieślniczy”.

Stało się to bardzo ważne później w historii, wraz z początkiem dwóch wojen światowych. Stało się to sposobem na bunt przeciwko hierarchii i arystokracji oraz sposobem na pokazanie, że elegancja i styl nie ograniczają się tylko do wyższych warstw społeczeństwa. Skandynawski wystrój wnętrz zaczął zyskiwać na popularności w 1940 roku, ale stał się bardziej rozpoznawalny po stworzeniu Lunning Prize, która jest uważana za odpowiednik Nagrody Nobla w świecie skandynawskiego wzornictwa.

źródło: https://decorium.pl/ – blog o wystroju wnętrz