Dlaczego warto zainwestować w parawan nawannowy?

Parawan nawannowy to nowoczesne rozwiązanie, zwiększające możliwości klasycznej wanny. Dzięki niemu można nie tylko brać kąpiel, ale także prysznic, bez obawy o przypadkowe zachlapanie pomieszczenia. Praktyczny element łazienki zyskuje w ostatnich latach na coraz większej popularności. Jakie są zalety parawanu nawannowego i dlaczego warto go zastosować w swoim mieszkaniu?

Zalety parawanu nawannowego

Parawan nawannowy stanowi kompromis między różnymi potrzebami domowników. Jego obecność sprawia, że wzięcie szybkiego prysznica nie stanowi problemu. Jednocześnie, inwestycja w to rozwiązanie jest zdecydowanie tańsza, niż zakup prysznica. Co więcej, nie w każdej łazience takie rozwiązanie okaże się możliwe. Parawany nawannowe są więc pod tym względem strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo, dzięki obecności takiego elementu nie należy się obawiać wody obecnej na podłodze po zakończonym myciu.

Kolejną zaletą szyby przymocowanej do wanny jest fakt, że prezentuje się ona doskonale w każdym otoczeniu. Nie licząc praktycznej korzyści wynikającej z możliwości korzystania ze słuchawki prysznicowej, parawan dodatkowo uzupełnia przestrzeń. Estetyczny element nie rzuca się w oczy, a jednocześnie może posłużyć np. do odwieszania ręcznika czy ubrań na zmianę. W związku z tym, parawany łazienkowe to idealna inwestycja w przypadku niewielkich łazienek.

Sposób budowy parawanu nawannowego

Ścianki parawanu nawannowego tworzy się z hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego. Tego typu produkty są więc w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Ich powierzchnia może być przezroczysta, mrożona lub kolorowa. Często spotyka się też obecność dodatkowych profili ozdobnych, tak jak w przypadku klasycznej kabiny prysznicowej.

Na rynku występują różne rodzaje ścianek nawannowych. Najpopularniejszą z nich jest ta posiadająca jedno skrzydło. Może być ono przytwierdzone na stałe lub posiadać zawias, umożliwiający jego swobodne odsuwanie. W ofercie sklepów specjalistycznych występują też produkty dwuskrzydłowe, które zamykają się do środka.

Co ważne, parawan nawannowy można zastosować na każdym rodzaju wanny. Do jego montażu nie jest konieczne przygotowanie dodatkowej prowadnicy. To kolejny atut, dla którego warto przemyśleć zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu albo mieszkaniu.

Parawan nawannowy jest nie tylko estetycznym, ale też wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest zalecany szczególnie osobom, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w niewielkiej łazience.