Fotel glamour do salonu, bajeczne fotele Ideal Meble

Fotel glamour to doskonała kontynuacja zestawu wypoczynkowego w stylu glamour. Jako osobny mebel może stworzyć własną strefę do wypoczynku, czy zanurzenia się w lekturze. Fotel glamour po z tym, że ma być wygodny musi być jeszcze piękny. W salonie w stylu glamour każdy element jest ważny. 

Fotel glamour ale jaki?

Fotele glamour postrzegamy przede wszystkim przez pryzmat ich wyglądu. Oczywiście wygląd ostateczny, kolorystyka jest ważna ale zacznijmy od funkcjonalności, odpowiedzmy sobie do czego ma na służyć? 

Generalnie fotele podzieliłabym na te z wysokim oparciem, oraz te z niskim, często o konstrukcji kubełkowej. Jeśli wnętrze nie jest zbyt duże zdecydowanie lepiej wybrać fotel niski. Nie zajmuje on wówczas przestrzeni i wnętrze wydaje się większe. Niski fotel glamour będzie też dobrym rozwiązaniem jeśli lubimy widzieć wszystko co dzieje się dookoła. Taki fotel glamour doskonale sprawdzi się na herbatkę i pogaduchy z koleżankami. 

Fotel z wysokim oparciem zdecydowanie bardziej ogranicza nam przestrzeń, zwłaszcza kiedy jest to fotel którego oparcie wykończone jest tzw. uszami czyli Uszak. W takim fotelu czujemy się bezpieczniej, trochę odcięci od otoczenia, dlatego jest chętnie wybierany przez miłośników książek. 

W takim fotelu z podnóżkiem można nawet na chwilę zasnąć. Jest doskonały do wypoczynku. 

Fotel glamour stylowy czy nowoczesny?

Ponieważ styl glamour nie boi się mieszania elementów z różnych stylów, czy różnych epok, w zalezności od tego jaką mamy wizje swojego wnetrza możemy zdecydować się na fotel glamour stylowy lub fotel glamour nowoczesny. 

Stylowy fotel glamour to bardzo często fotel chesterfield zarówno w niskiej kubełkowej formie jak i w postaci wysokiego uszaka. Wspólną cechą foteli klasycznych i nowoczesnych są detale. Fotele glamour po prostu uwielbiają błyszczące dodatki. Złote lub srebrne nóżki, pinezki, taśmy, kołatki wszystko to co doda fotelowi dodatkowego blasku, luksusu. 

Krzesło glamour

Tak jak fotele glamour, krzesła glamour mogą być stylowe bądź nowoczesne. Stylowe to krzesła chesterfield o których za chwilę więcej napiszemy. Nowoczesne mogą być tapicerowane lub wykonane z tworzywa. Mogą mieć proste, minimalistyczne linie lub nawiązywać do baroku. Tu nie ma limitu, ważne aby krzesło miało w sobie to coś blask, formę, luksus. 

Krzesła Chesterfield

Krzesła chesterfield z założenia są już glamour co nie oznacza, że nie można podkreślić w nich tego co jest dla nas najważniejsz. 

Błyszczące nóżki, pinezki, piękne kołatki dodają krzesłu chesterfield blasku i splendoru. Takie krzesło wygląda bardzo luksusowa i elegancko. 

Krzesło Glamour Chesterfield Garonna nogi złoty chrom (foto: IdealMeble.pl) 

Sofa Glamour jaką wybrać?

W zależności od tego czy chcemy zastosować nowoczesne rozwiązania czy jesteśmy zwolennikami klasyki, każdy z nas może znaleźć sofę glamour dla siebie. Ważne aby nasza sofa glamour była luksusowa, czyli wygodna i trwała, no i oczywiście piękna. 

Jeśli nasza sofa będzie pokryta tkaniną dobierzmy taki materiał abyśmy nie musieli obawia się plam, i jednocześnie żebyśmy nie musieli przykrywać sofy kocami lub biegać ze ściereczką. 

Wybierzmy też tak rozmiar sofy aby każdy miał na niej wygodne miejsce. Jeśli nie mamy tyle miejsca na sofę stwórzmy zestaw wypoczynkowy wzbogacony o fotele, czy pufy abyśmy mieli nie tylko piękny mebel ale również funkcjonalny