budownictwo

10 wskazówek na poprawę produktywności pracy w budowlance

W budownictwie niezbędna jest dokładna praca. Jednak klienci zazwyczaj chcą, aby ich budynki i projekty zostały wykonane tak szybko, jak to możliwe. Dlatego bardzo ważne jest, aby podkreślić produktywność w pracy z pracownikami budowlanymi. Oto jak tego dokonać:

Jasna komunikacja

Komunikacja jest najważniejszym czynnikiem zwiększającym produktywność w każdej pracy. Nikt nie wykona dobrze swojej pracy, jeśli nie będzie miał pojęcia, co się dzieje.

Musimy przekazać swoje cele naszemu zespołowi jeszcze przed rozpoczęciem nowego projektu i aktualizować je przez cały czas trwania tego projektu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Warto wysyłać częste e-maile i notatki, jeśli pojawią się zmiany, które mogą wpłynąć na naszych pracowników. Pamiętajmy też o byciu taktownym i zawsze informujmy pracowników o tym, co dzieje się w projekcie.

Wyznaczyć realistyczne cele

Budowa wymaga czasu, więc musimy wyznaczyć realistyczne cele. Upewnijmy się, że cała załoga rozumie plan na każdy dzień, tydzień, miesiąc i rok.

Ludzie muszą mieć cele, do których codziennie dążą. A wyznaczanie małych celów sprawia, że ​​duży projekt wydaje się łatwiejszy do zrealizowania.

Regularne nagradzanie

Budowa to często gorąca i męcząca praca. Dlatego, aby zwiększyć produktywność, oferujmy zachęty w postaci nagród. Na przykład, za każdym razem, gdy nasza ekipa osiągnie cel, poczęstujmy ją pizzą i piwem w lokalnej restauracji.

Nagrody sprawią, że pracownicy poczują się doceniani i będą chętni do działania.

Zobacz też, jakie uzyskasz korzyści z budowy ekologicznego domu.

Trenujmy naszą armię

Jedną z rzeczy, która może szybko zmiażdżyć produktywność, jest nieodpowiednie szkolenie. Jeśli chcemy, aby miejsce pracy działało wydajnie, musimy przeszkolić swoich pracowników. I upewnijmy się, że wszyscy zostali przeszkoleni przed rozpoczęciem projektu.

Oczywiście, często będzie nas to kosztować więcej pieniędzy, ale wydatek będzie tego wart. Ponadto, szkolenie zmniejsza również liczbę urazów w pracy, co z kolei zwiększa produktywność.

Słuchanie z uwagą

Ażeby być dobrym szefem, musimy dobrze słuchać osób, które zatrudniamy. Nie wystarczy tylko komunikować się z ludźmi, jeśli nie jesteśmy otwarci na ich odpowiedzi. Nasi pracownicy będą wiedzieć z pierwszej ręki, co działa, a co nie działa.

Czasami przyjdą do nas i powiedzą, że cel nie jest realistyczny lub że potrzebują nowych narzędzi. Nie odrzucajmy tych komunikatów. Zamiast tego rozważmy je i spróbujmy znaleźć rozwiązanie dla pracowników.

Planowanie z celem

Przed rozpoczęciem projektu budowlanego musimy mieć szczegółowy plan wykonania zadania. Obejmuje to harmonogramy dla pracowników, potrzebne materiały i niezliczoną ilość innych elementów logistycznych.

Im dokładniej zaplanujemy projekt, tym lepiej zostanie zrealizowany. Musimy również aktualizować ten plan, aby zastanowić się, jak nasz projekt postępuje.

Zatrudnijmy dobrych zarządców

Zatrudnienie dobrych zarządców jest jednym z kluczowych sposobów na zwiększenie produktywności. Jeśli mamy kierowników, którzy są szanowani, a zarazem stanowczy w swoim przywództwie, pracownicy na to zareagują. Kierownicy pomagają utrzymać koncentrację pracowników i pracę w kierunku celów firmy.

Co więcej, kierownicy pracują również jako pośrednicy między robotnikami budowlanymi a wyższym szczeblem zarządzania w celu przekazywania problemów.

Śledźmy nasze materiały

Nie ma nic gorszego niż myślenie, że do ukończenia projektu mamy wystarczająco dużo materiałów budowlanych, których w ostatniej chwili nam zabraknie. Najlepiej, gdybyśmy regularnie sprawdzali stan zapasów, aby temu zapobiec. Musimy upewnić się, że mamy materiały, aby ​​wykonać co najmniej tydzień pracy.

Jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli zamówić nowe materiały z dużym wyprzedzeniem, aby zdążyły do nas dotrzeć.

Czas wolny od pracy

Budowa to ciężka i męcząca praca, która wymaga mnóstwa ręcznego wysiłku obciążającego cały organizm. Dlatego zapewnienie pracownikom odpowiedniego czasu wolnego ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia ogólnej wydajności.

Jeśli pracownicy wyciskali z siebie siódme poty przez kilka tygodni z rzędu, zafundujmy im długi weekend na regenerację. W ten sposób pokażemy, że dbamy o naszą ekipę, z czego będzie bardzo zadowolona. A kiedy pracownicy wrócą na budowę, będą znacznie bardziej chętni do kontynuowania realizacji naszego projektu.

Bonus: Zawsze przypominajmy pracownikom o końcowym efekcie ich ciężkiej pracy. Pokażmy im, jaki wpływ wywierają w swojej społeczności i że ich praca ma znaczenie.