mala-lazienka

Jak sprawić, aby mała łazienka wyglądała na większą

To, że mamy małą łazienkę, nie oznacza, że ​​nie możemy być kreatywni z naszym przytulnym pomieszczeniem. Poniżej można sprawdzić kilka błyskotliwych pomysłów na wizualne powiększenie małej łazienki.

Ten sam kolor na ścianach i suficie

Stwórzmy iluzję większej przestrzeni, wybierając ten sam kolor ścian i sufitu. I unikajmy białego sufitu, który nie pasuje do ciemnego koloru ściany. Coś takiego tylko spowoduje, że sufit będzie wydawał się niższy. Mniej przejść kolorów sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się większa.

Większy wygląd łazienki pomagają również stworzyć rozszerzone oprawy oświetleniowe nad szafkami. A to dlatego, że oświetlenie górne w łazienkach z niskimi sufitami zmniejsza przestrzeń.

Unikać wzorzystej tapety

Wzorzysta tapeta może trafiać w nasze gusta. Aczkolwiek, jeśli naszym celem jest powiększenie małej łazienki, powinniśmy unikać takich projektów. Wzorzysta tapeta sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się jeszcze mniejsza.

Lustra

Lustra są nie tylko funkcjonalne. Dodają też eleganckiego akcentu, a jednocześnie tworzą iluzję większej przestrzeni, zwłaszcza w małej łazience. Lustro odbija całe światło w pomieszczeniu, jednocześnie odbijając inne części łazienki. A jeśli mamy w swojej łazience okno, postarajmy się być strategicznym, umieszczając lustro tak, aby odbijało naturalne światło.

Ograniczyć liczbę małych akcesoriów

Chyba nie trzeba dodawać, że bałagan może siać spustoszenie w małej łazience. Nawet jeśli jesteśmy zorganizowani, zbyt wiele półek lub zbyt wiele akcesoriów sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na zbyt zatłoczone. Zamiast tego, lepiej użyć jednego dekoracyjnego akcesorium, zwłaszcza takiego, które można rozłożyć, aby uzyskać większą funkcjonalność.

„Podwyższenie” sufitu

Genialnym sposobem na stworzenie iluzji większej przestrzeni w małej łazience jest podniesienie sufitu. Możemy to zrobić, instalując listwę koronową wokół sufitu i malując ją na ten sam kolor co sufit.

Jasne kolory farb

Zachowajmy naszą miłość do głębokich błękitów i zieleni dla większych pomieszczeń w domu. Takie kolory nie wyświadczą małej łazience żadnej przysługi. Faktem jest, że to jasne kolory otwierają pomieszczenie. Tak więc pomalujmy łazienkę jasnym, miękkim, neutralnym kolorem.

Obrazek imitujący okno

Łatwym i kreatywnym sposobem na stworzenie iluzji większej przestrzeni w małej łazience jest powieszenie obrazu imitującego widok z okna. Może to być widok na plażę, jezioro albo inny wytwór Matki Natury. Albo możemy powiesić obraz, który wygląda jak okno.

Toaleta wisząca

Jeśli nasza łazienka jest naprawdę mała, zainstalowanie podwieszanej toalety to świetna opcja, aby stworzyć więcej miejsca. Sam widok większej przestrzeni na podłodze stwarza iluzję, że łazienka jest większa.

Warto zastanowić się nad powyższymi wskazówkami, aby nie tylko stworzyć iluzję większej łazienki, ale także stworzyć więcej miejsca. Powinniśmy nad tym pomyśleć, jeśli w przyszłości będziemy planować remont.