style-kuchni

Najpiękniejsze rodzaje kuchni

Piękne gniazdko domowe jest czymś, czego pragną wszyscy. Projektowanie pokoju, sypialni, czy łazienki, podobnie jak kuchni, może być dzisiaj nie lada wyzwaniem. A wszystko dlatego, że mamy do wyboru zatrzęsienie wspaniałych stylów. W tym tekście skupimy się tylko na typach kuchni, aby jedno z najważniejszych pomieszczeń w Waszym domu było jednocześnie jednym z najbardziej atrakcyjnych.

Przyjrzyjmy się zatem na zachwycające style, jakie możemy zaaplikować naszej kuchni.

Kuchnia wiejska

Ciepłe i przytulne domy wiejskie już na dobre dopełniają życia na naszej planecie, oferując dużą funkcjonalność i komfort. Otwarte półki, szerokie zlewozmywaki, klasyczna podłoga i duży stół kuchenny sprawiają, że w takiej kuchni łatwo się pracuje i można ją szybko pokochać.

Zastanawiasz się nad wyborem baterii kuchennych? Postaw na sprawdzone rozwiązania od domneo.pl. Wybierz baterie kuchenne, które podkreślą styl Twojej kuchni.

Kuchnia rustykalna

„Zużyte” i „grubo ciosane” mogą nie być pierwszymi słowami, jakie przychodzą na myśl, gdy wyobrażamy sobie nasz urokliwy kącik kulinarny. Jednakże obecnie kuchnia rustykalna rywalizuje pod względem popularności z klasyczną białą kuchnią. A wszystkie swoje atuty zawdzięcza elementom drewnianym, kamiennym i ceglanym, a także staroświeckim modelom sprzętu AGD i przytulnemu kominkowi.

Kuchnia nowoczesna

Definicje słowa „nowoczesny” są bardzo różne. Jednak, kiedy myślimy o nowoczesnych projektach kuchennych, często myślimy o szafkach bez ram, eleganckim i prostym sprzęcie, mocnych poziomych liniach i braku ozdób, z prześwitującym naturalnym pięknem materiałów.

Kuchnia tradycyjna

Tradycyjne kuchnie są definiowane przez swoje detale, które mogą obejmować łuki, ozdobne listwy i wsporniki, szafki z podwyższonymi panelami, a także mieszankę antycznych wykończeń — nawet żyrandol.

Kuchnia współczesna

Współczesne kuchnie mogą być bardzo eleganckie. Aczkolwiek, podczas gdy czysto nowoczesna kuchnia często kładzie nacisk na strukturę i funkcjonalność, współczesna kuchnia jest bardziej zabawna w formie i wykończeniu. Nierzadko skupia w sobie elementy innych stylów i tworzy własną oś czasu.

Kuchnia przejściowa

Pomyślmy o kuchni przejściowej jak o wspaniałym moderatorze. Ten estetyczny moderator zapewnia ciepłe powitanie tradycyjnego wzornictwa oraz czystych, prostych linii współczesnego stylu. Warto zaznaczyć, że w takich kuchniach przestrzenie przejściowe tworzą równowagę i harmonię. A ze względu na to, że oferują dużą elastyczność, są doskonałym wyborem dla właścicieli domów, których gust obejmuje obydwa te aspekty.

Kuchnia rzemieślnicza

Styl rzemieślniczy powstał na początku XX wieku jako reakcja na masowo produkowane elementy w stylu epoki wiktoriańskiej. Kuchnia rzemieślnicza to bogate drewno i zabudowa, ręcznie wykonane płytki i dobrze wykonana prostota, które nadal nas urzekają.

Kuchnia cottage

Jest to przytulna, szczęśliwa i bezpretensjonalna kuchnia w stylu wiejskim, która nawiązuje do prostszych czasów i wywołuje poczucie łatwego, beztroskiego życia. Charakteryzują ją miękkie kolory, staroświeckie elementy, drewniane podłogi, a także barwne akcenty i zasłony. Idealne podkręcenie wiejskiego komfortu.

Kuchnia paryskie bistro

Jeśli tęsknimy za słodką kawiarnią w stylu Montmartre, dlaczego nie wprowadzić do swojego domu odrobiny paryskich drobiazgów? Kameralne oświetlenie kuchni, ładne naczynia na wystawie, kafelki na podłodze i pasiasta markiza powinny zupełnie wystarczyć.

Kuchnia klasyczna

Co to jest klasyka? Odpowiedź jest tak zróżnicowana jak talenty kucharzy. Można powiedzieć, że białe lub kremowe szafki kuchenne, proste detale architektoniczne i czarne akcenty oferują tutaj spore pole do popisu. Tym sposobem właściciele domów mogą spersonalizować swój kącik kulinarny, wykorzystując współczesne, tradycyjne i eklektyczne akcenty według własnego uznania.

Kuchnia śródziemnomorska

Rozkloszowane okapy, ręcznie malowane kafelki, szafki z ciepłego drewna, belki stropowe i łukowe wnęki kuchenne to tylko niektóre z cech, jakie umieszczają kuchnie odrodzenia hiszpańskiego na liście najbardziej poszukiwanych.

Kuchnia eklektyczna

A być może jesteśmy osobami, które buntują się przeciwko stylom i odmawiają szufladkowania. Biorąc pod uwagę, że jest to nasz dom i nasza decyzja, możemy mieszać i dopasowywać, szukając własnego stylu naszej kuchni.