szybkie-sprzatanie-domu

Jak szybko posprzątać dom

Przy napiętych harmonogramach, pracy, obowiązkach domowych i bieganiu za dziećmi trudno jest znaleźć czas na szybkie posprzątanie domu. Dlatego ten krótki przewodnik zawiera doskonałe wskazówki, jak szybko i łatwo posprzątać dom, abyśmy mogli wykorzystać resztę czasu dla siebie.

Przewietrzenie pomieszczenia

Przewietrzenie pomieszczenia zapewnia wentylację i pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Ścielenie łóżka

Jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić, aby posprzątać nasz pokój. Pościelenie łóżka sprawia, że ​​pomieszczenie od razu wygląda o wiele czyściej.

Brudne pranie do pralki lub kosza na bieliznę

Brudne ubrania sprawiają, że pokój wygląda na bardzo zagracony, zwłaszcza jeśli ubrania leżą wszędzie. Wrzućmy je wszystkie do kosza na pranie albo do pralki.

Mycie naczyń

Pozbierajmy wszystkie szklanki i naczynia z każdego miejsca w domu i wrzućmy do zlewu kuchennego. A następnie zabierzmy się do czyszczenia. Mycie naczyń nie tylko wyczyści brudne talerze, garnki i sztućce, ale również pozostawi w domu przyjemny zapach.

Chowanie niepotrzebnych przedmiotów

Jeśli nie mamy czasu, aby wszystko odłożyć na właściwe miejsce, to przynajmniej upewnijmy się, że wrzucimy te wszystkie niepotrzebne przedmioty do jednego pudła albo torby. W ten sposób znajdą się poza zasięgiem wzroku i będziemy mogli wrócić do ich uporządkowania, gdy będziemy mieć na to czas.

Wytrzeć stoły i krzesła

Powinniśmy wytrzeć stoły i krzesła, aby pozbyć się kurzu, brudu i plam, które mogły osiąść w ciągu dnia. Kluczem do szybkiego sprzątania domu jest skoncentrowanie się na salonie, łazience i kuchni. Jeśli jesteśmy pewni, że goście nie wejdą do naszej sypialni, to jej sprzątanie może poczekać.

Usuwanie plam

Plamy stają się widoczne natychmiast po wejściu do pokoju. Dlatego pozbądźmy się ich za pomocą odplamiacza albo przynajmniej je zakryjmy. Można to zrobić, przykrywając je poduszkami lub narzutą na sofę, albo poprzez strategiczne umieszczanie rzeczy – tak, żeby ukryć plamę.

Wyczyścić toaletę

Obowiązkowo należy wyczyścić toaletę. Żaden gość nie chce mieć do czynienia ze śmierdzącą lub brudną toaletą, gdy składa komuś wizytę.

Schować kosz na śmieci

Dopilnujmy, aby nasz kosz na śmieci był schowany w szafce pod zlewem. I przed schowaniem wynieśmy śmieci. Przepełniony kosz nie jest zbyt przyjemnym widokiem, a niejednokrotnie i zapachem. Najlepiej więc wykonać to zadanie tuż przed przyjazdem gości.

Zamiatanie podłogi

Powinniśmy też szybko zamieść podłogę, aby była wolna od okruchów i innego brudu, w który można wdepnąć. Dzięki temu podłoga będzie wyglądać na schludniejszą. A przy okazji nie będziemy zapraszać do siebie mrówek i innych insektów, aby mogły sobie urządzić ucztę z tych drobinek pokarmowych.