Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe nadaje się do większości rodzajów podłóg drewnianych.

Jeśli porównamy drewno liściaste z drewnem modyfikowanym, drewno modyfikowane może nie być najlepszym wyborem, ponieważ zastosowanie zbyt dużej ilości ciepła może spowodować trwałe pęcznienie drewna.

Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o podłogi z twardego drewna, drewno o wysokiej stabilności wymiarowej jest lepsze niż stabilność niska wymiarowa. Stabilność wymiarowa jest mierzona zmianami objętości drewna wraz ze zmianami wilgotności w jego otoczeniu. Niektóre przykłady drewna uważanego za mające wysoką stabilność wymiarową to czarna wiśnia, cyprys, mahoń Santos, mesquite i teak. Drewno uważane za mało stabilne wymiarowo to hikora, buk, biały dąb i klon.

Kamienne podłogi są również doskonałym wyborem ze względu na ich wysoką retencję ciepła i doskonałą przewodność cieplną. Podobnie jak płytka, grubszy kamień nie wpłynie na moc cieplną, ale nagrzewanie się zajmie więcej czasu. Marmur jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o kamienne podłogi, ponieważ jest najbardziej przewodzący ciepło w porównaniu do innych rodzajów kamienia. Inne opcje, które działają prawie równie dobrze, to wapień i łupek.

Podłogi laminowane są bardziej ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu niż podłogi z naturalnego drewna lub kamienia. Większość marek jest odporna na zarysowania i wodoodporna, dzięki czemu są idealne dla osób ze zwierzętami domowymi lub małymi dziećmi. Laminat jest również o wiele łatwiejszy do czyszczenia niż inne rodzaje podłóg. Podłoga laminowana składa się z kilku warstw z rdzeniem wykonanym z płyty pilśniowej, a także jest zaprojektowana tak, aby naśladować kamień lub drewno.

O różnych rodzajach podłóg i wystroju wnętrz przeczytasz w portalu https://projektowa.pl/.