Obraz na ścianę w sypialni – praktyczne inspiracje

Umiejętnie wybrane dekoracje stanowią ważny element aranżacji każdego pomieszczenia. Sypialnia nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Piękny duży obraz lub kilka mniejszych są w stanie zbudować wyjątkowy klimat w miejscu, które kojarzy się przede wszystkim z relaksem i wypoczynkiem. Jaki rodzaj dzieł sztuki będzie dobrze prezentował się w tego typu pokoju? W tym poradniku znajdziesz praktyczne inspiracje i wskazówki na ten temat.

Czy w małej sypialni można mieć obraz?

Wiele osób sądzi, że w niewielkiej przestrzeni trudno obrazy nie wyglądają dobrze. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju prace się wybierze. W ograniczonym metrażu doskonałym rozwiązaniem będą niewielkie dzieła sztuki. Pojedyncze egzemplarze lub tryptyk stworzony z podobnych wizualnie obrazów może przepięknie współgrać z innymi elementami pomieszczenia. Dla przykładu, dość uniwersalnym rozwiązaniem są miniaturowe czarno-białe obrazy. Uniwersalna kolorystyka sprawia, że prezentują się one dobrze w sypialni zaaranżowanej w stylu nowoczesnym, boho czy vintage.

Warto też pamiętać, że obraz nie jest jedynym sposobem na udekorowanie ścian. Dobrym pomysłem może być też wybór ulubionych zdjęć z dzieciństwa czy sesji rodzinnej wykonanej na zamówienie. Wizerunki bliskich wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowego klimatu i wspierają przytulny charakter wnętrza. W związku z tym warto wprowadzić tego typu akcenty w swojej sypialni.

Jaki obraz do przestronnej sypialni wybrać?

Posiadacze większej metrażowo sypialni mogą pozwolić sobie na jeszcze większą fantazję w kontekście aranżacji. W dużym pomieszczeniu świetnie będzie prezentować się większych rozmiarów obraz. Jaki rodzaj będzie najlepszy? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest urządzone dane wnętrze. Dość uniwersalnym rozwiązaniem jest bazowanie na efekcie kontrastu. Oznacza to, że w stonowanym pomieszczeniu świetnie będzie prezentował się obraz intensywny kolorystycznie. W kolei w sypialni urządzonej rustykalnie, spójność pozwolą zachować czarno-białe obrazy z prostym motywem.

Czy warto mieć obrazy w sypialni?

Sypialnia to miejsce przeznaczone do odpoczynku. Odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne sprzyjają budowaniu klimatu relaksu i przytulności. W związku z tym, dobrze dobrane obrazy mogą okazać się idealnym rozwiązaniem.

Wybierając obrazy do sypialni, należy zwrócić uwagę na ogólną stylistykę wnętrza oraz jego kolorystykę. Nie bez znaczenia pozostaje też metraż. Zachowując balans między tymi elementami, ma się szansę stworzyć wyjątkową i ciepłą aranżację, sprzyjającą wypoczynkowi.