Pakiety szybowe w przeszklonych dzwiach wejściowych – typ szkła

Należy wiedzieć, że pakiety szybowe w przeszklonych drzwiach są zbliżone podobieństwem do tych montowanych w oknach. Posiadają one budowę komorową, między szybami są ramki dystansowe, a przestrzeń jest wypełniona powietrzem albo argonem. Pakiety mogą być jedno- lub dwukomorowe o różnym współczynniku przenikania ciepła UG zależnie od grubości szyb, zastosowanych na nich powłok, szerokości komór i rodzaju wypełniającego je gazu. Warto wiedzieć, że w większości rekomendowanych drzwi elementy doświetlające posiadają pakiety dwukomorowe o współczynniku przenikania ciepła UG = 0, 5-06 W/(m2•K). Są to obecnie najpopularniejsze szyby zespolone na rynku. Najpopularniejsze szyby są produkowane ze szkła float o grubości 4 mm. Natomiast jeżeli jest thermfloat, to szyby wtedy posiadają powłokę poprawiającą ich izolacyjność, która odbija do wnętrza domu ciepło grzejników lub żarówek.

Sporo szyb posiada efekt dekoracyjny, na przykład nieprzezierny kolor lub lustro weneckie, przez które widzi się tylko w jedną stronę, w tym wypadku od strony wnętrza domu (na zewnątrz działa jak lustro). Należy wiedzieć, że szkło typu antisol jest kolorowe i pochłania energię słoneczną, więc zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Znów szkło refleksyjne odbija promieniowanie słoneczne i także chroni wnętrze przed przegrzaniem. W drzwiach wejściowych jest wykorzystywane szkło o różnym stopniu przezierności, na przykład przezroczyste z wzorem piaskowym, matowe, satynowe, mleczne, witrażowe. Jeżeli drzwi mają chronić przed włamaniem, dobrze jest w nich zastosować szkło bezpieczne hartowane, które dzięki temu procesowi posiada podwyższoną wytrzymałość mechaniczną. Najlepszym pod tym względem rozwiązaniem są szyby bezpieczne klejone z dwóch warstw szkła połączonego kilkoma warstwami folii PVB, czyli klasy P4A lub P5A, które są silnie odporne na uderzenia, a w chwili rozbicia nie rozpadają się, bowiem kawałki szkła pozostają przyklejone do folii.

Szyby o właściwościach antywłamaniowych są wykorzystywane w bardzo wielu rekomendowanych drzwiach, na przykład specjalistyczne szyby P4 lub P5, a także hartowane lub klejone.