Panele LED – w jaki sposób można je montować?

Oświetlenie w naszych pomieszczeniach już od dawna przestało spełniać tylko i wyłącznie swoją praktyczną rolę. Obecnie bowiem doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednie doświetlenie i podświetlenie niektórych fragmentów naszych wnętrz pozwoli je chociażby optycznie powiększyć lub wprowadzić niesamowity klimat. Właśnie dlatego, to panele LED cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Są one dość tanie, a dodatkowo dają one ogromne możliwości kreacji. Jednak w jaki sposób można je zamontować?

Montaż paneli LED na specjalnych linkach

Nie da się ukryć, że panele LED cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim bowiem możemy doświetlić niektóre fragmenty naszych wnętrz sprawiając tym samym, że znacznie zwiększą się ich względy estetyczne. W przypadku paneli LED mówimy o dość prestiżowym rodzaju oświetlenia, które nie tylko świetnie się prezentuje, ale także doskonale spełnia swoją rolę praktyczną. Jednym z popularniejszych sposobów na zamontowanie paneli LED jest zastosowanie dodatkowych linek. Wówczas zarówno do sufitu jak i do samych paneli LED musimy zamontować dodatkowe uchwyty. Następnie przez nie musimy przeprowadzić specjalistyczne, stalowe linki. Cała konstrukcja wykonana z pomocą paneli LED jest konstrukcją wiszącą i będzie się ona świetnie prezentować. Tak zamontowane panele LED świetnie sprawdzają się głównie nad wyspami kuchennymi.

Montaż paneli LED z wykorzystaniem metody nadtynkowej

Panele LED można również estetycznie zamontować wykorzystując w tym celu tradycyjną metodę nadtynkową. W tym wypadku jednak trzeba poświęcić nieco większą chwilę na to, by te panele LED odpowiednio dobrać. Muszą one bowiem posiadać dodatkowy „kołnierz”, który będzie w elegancki sposób przylegał do sufitu. Następnie do sufitu musimy zamontować uchwyty, a panele LED wyposażyć w dodatkowe zawieszki. Kolejnym krokiem jest połączenie uchwytów z zawieszkami i gotowe.

Montaż paneli LED na równi z sufitem

Ostatnią możliwością na zamontowanie paneli LED jest wpuszczenie ich na równi z sufitem. Wówczas będą one idealnie w niego wkomponowane. Pamiętajmy jednak, że panele LED przeznaczone do tego sposobu montażu nie mogą posiadać dodatkowego „kołnierza”. Cała metoda polega na wycięciu w suficie odpowiedniego otworu, a następnie przeciągnięcia przewodów elektrycznych i „wpuszczeniu” odpowiednio podłączonego panelu LED. Metoda ta jest o wiele bardziej pracochłonna, więc jeśli brakuje nam nieco wiedzy i sprawności manualnej, warto skorzystać z pomocy specjalistów, a panele LED zostaną szybko i sprawnie zamontowane.