ogrod-impreza

Pomysły na imprezy rodzinne w ogrodzie

Jeśli mamy ochotę na zabawę, rodzinne przyjęcie to sposób na zebranie wszystkich w jednym miejscu. Natomiast same imprezy rodzinne mogą być bardzo łatwe do zorganizowania, jeżeli zadbamy o właściwe planowanie.

Sezon letni to idealny czas na organizowanie rodzinnych przyjęć na świeżym powietrzu. Pytanie tylko, czy jesteśmy gotowi, aby stworzyć nasz plan.

Zbliża się lato, więc wszyscy chcemy jak najczęściej cieszyć się przebywaniem na otwartej przestrzeni. A jeśli mamy dom z ogrodem, staje się to jednym z naszych priorytetów. A to dlatego, że nie ma nic bardziej relaksującego i pocieszającego niż spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wyjdźmy z domu na słoneczko i zaplanujmy imprezę rodzinną na swoim podwórku.

Stwórzmy krainę pełną magii i komfortu, abyśmy mogli odpocząć i miło spędzić czas. Pyszne jedzenie, łono natury i doborowe towarzystwo sprawią, że przeżyjemy dzień obfitujący w zabawę i ciepło rodzinne.

Imprezy rodzinne w ogrodzie

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, to ustawić stół, na którym będziemy mogli serwować nasze smaczne specjały kulinarne. Bardzo dobrze, jeśli mamy pergolę, werandę lub duży parasol, aby zapewnić gościom ochronę przed słońcem, jeśli zdecydujemy się na spotkanie poranne.

Co więcej, wybierzmy wesoły i kolorowy obrus, a dodatkowo przygotujmy również lampiony lub girlandę świateł LED. A jeśli mamy dzieci, zawsze możemy poprosić je o wykonanie zabawnych dekoracji do zawieszenia między drzewami. W ten sposób będziemy w stanie stworzyć atmosferę, która działa w ciągu dnia i spełnia swoje zadanie również w nocy.

A jeżeli chcemy czerpać ze spotkania maksymalną satysfakcję, po prostu ułatwmy sobie pracę. Istnieje wiele sztuczek, które mogą zapewnić nieocenioną pomoc w rodzinnych imprezach na świeżym powietrzu.

I sprawmy też, aby nasze przyjątko rodzinne było bardziej praktyczne. Przykładowo, ustawmy mały stolik na zewnątrz, na którym pomieścimy wszystkie talerze i szklanki, abyśmy nie musieli co chwilę biegać tam i z powrotem do domu.

A kiedy nadejdzie czas na podanie przysmaków, warto przynieść je wszystkie jednocześnie. Można do tego użyć dość głębokiego kartonu z uchwytami i włożyć do niego pojemniki na żywność wypełnione gotowymi już potrawami. W ten sposób można łatwo je przenosić i trzymać wszystkie razem.

Ważne również, aby nie komplikować imprezy i czerpać przyjemność z przebywania z gośćmi. Z tego względu najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest postawienie na stole misek z jedzeniem i łyżek do serwowania, tak aby każdy mógł sam się obsłużyć. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na obsługiwaniu każdej osoby. Ponadto, w tych pojemnikach można też śmiało przechowywać resztki, bez marnowania jedzenia.

Pamiętajmy o dzieciach na rodzinnym przyjęciu, ponieważ smyki również zasługują na dobrą zabawę. Dlatego po posiłku przygotujmy dla brzdąców kilka rozrywkowych zajęć, aby mogły spędzić czas na zabawie.

Na przykład, możemy wyłożyć dla dzieci karton pełen wypchanych zwierząt, zabawek i gier planszowych. Dorzućmy jeszcze piłki, frisbee, paletki do badmintona itp., aby także zapewnić najmłodszym trochę zajęć ruchowych. Albo możemy wybrać warsztaty i dostarczyć dzieciom farb, kartonów, papieru i tkanin.

Dobrym rozwiązaniem jest również pozwolenie dzieciom na eksplorację ogrodu, gdzie będą mogły się wybrudzić, wybawić i poeksperymentować. Ponadto, dzieci uwielbiają też bańki, klocki, latawce itd. Warto mieć i to na uwadze.

A tutaj możesz sprawdzić, jak oszczędzać na rachunkach ze energię w Twoim domu.

Kilka porad dodatkowych

Teraz mamy już wszystko pod kontrolą. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dodatkowe szczegóły, nasze goście docenią to jeszcze bardziej. Zastanówmy się więc, co może być dobre, wygodne i łatwe:

Stwórzmy przestrzeń relaksu, w której goście będą mogli się zrelaksować i odpocząć, a nawet uciąć drzemkę lub posłuchać kojącej muzyki. Możemy, na przykład, stworzyć osłonięty obszar. Warto wtedy użyć środka odstraszającego owady, aby uniknąć ugryzień.

I nie zapominajmy, że impreza może potrwać do późnych godzin nocnych. A jak wiadomo, noce potrafią być chłodne. Z racji tego należy mieć pod ręką ciepłe koce i dodatkowe poduszki dla lepszej wygody.

Dzięki tym pomysłom na rodzinne przyjęcia na naszym podwórku możemy być pewni, że będziemy się świetnie bawić. Podczas planowania, uwzględnimy swój własny akcent i dodajmy coś od siebie. I pamiętajmy, że imprezy są zawsze o wiele przyjemniejsze, jeśli odbywają się w towarzystwie rodziny i przyjaciół.