Sopro – europejska marka chemii budowlanej

Wysokiej jakości chemia budowlana to połączenie naturalnych surowców, innowacyjnych technologii oraz lat doświadczenia w branży. Sopro to niemiecka firma tworząca zaprawy, fugi oraz inne produkty glazurnicze. Firmę wyróżnia zrównoważone podejście do środowiska oraz bezkonkurencyjność, atrakcyjne ceny i wysoka jakość swoich wyrobów.

Fugi i zaprawy marki Sopro

Zaprawy glazurnicze oraz fugi pozwalają na estetyczne wykończenie podłóg lub ścian wyłożonych płytkami. Fugi Sopro dostępne są w wielu atrakcyjnych, często wyszukanych kolorach. Dekoracyjny efekt perlenia się wody, błyszczenia brokatu oraz wysoka odporność fug na szorowanie sprawiają, że to produkty z wyższej półki. Sopro w swoich wyrobach stosuje innowacyjne technologie, które zwiększają żywotność zapraw, chronią je przed działaniem wilgoci, promieniowania oraz czasu. Silikony zapewniają doskonałą izolację przed wodą, nie są wrażliwe na ciemnienie, pleśnienie i łuszczenie się — to rozwiązanie na lata. Zaprawy stosowane do klejenia płytek lub innych elementów wykończeniowych na posadzkach, są niezwykle odporne na mróz, nie nasiąkają wodą i są bardzo elastyczne, przez co nie pękają.

Ochrona przed wilgocią — produkty, które warto znać

Sopro to również producent wyrobów zapewniających świetną izolację przed wodą. Uszczelniająca folia w płynie doskonale zabezpieczy taras lub łazienkę przed przeciekami. Dzięki temu wykończenie wnętrza będzie odporne na działanie wody, nie będą pojawiały się nieestetyczne zacieki. Folia w płynie stanowi wytrzymały mostek uszczelniający pod podłogi, tarasy w miejscach wilgotnych. Uszczelniacze hybrydowe Sopro to produkty dedykowane do uszczelniania spoin w łazienkach, ale też z powodzeniem można stosować je na zewnątrz. Uszczelniacz nie zawiera w swoim składzie rozpuszczalników, jest bardzo elastyczny i łatwy do nałożenia. Maty i uszczelki wodoszczelne, odcinające to produkty, które ograniczają przeciekanie przyłączy kanalizacyjnych w ścianach i w podłogach. Specjalna fizelina bardzo dobrze dopasowuje się do otworów, zapewniając doskonałą i szczelną izolację.

Środki do czyszczenia Sopro

Chemia budowlana Sopro to również skuteczne środki, które pomogą uporać się z trudnymi do zmycia zabrudzeniami. Koncentraty czyszczące i odtłuszczające usuwają pozostałości po fugach epoksydowych, zaprawach tynkujących lub po woskach. Produkty można stosować w pomieszczeniach, ale też pomogą usunąć zabrudzenia z nawierzchni betonowych na zewnątrz. Specjalne gąbki do usuwania pozostałości fug sprawią, że sprzątanie po remontach będzie szybkie i sprawne.