kuchnia-agd

Najbardziej przydatne małe AGD

Nie ma wątpliwości, że przez ostatnie dekady sprzęt AGD rozwinął się rewelacyjnie. Wraz z ciągłym rozwojem technologii stare gadżety kuchenne modernizują się dziś błyskawicznie. Nie trzeba już męczyć się z ubijaniem białka tradycyjną trzepaczką. Obecnie urządzenia kuchenne są bardziej kompaktowe, a jeden gadżet może oferować znacznie więcej niż tylko jedną funkcję. Dzięki temu nie musimy już dłużej polegać na naszym żeliwnym garze na zupy i gulasze.

Blender

Nie należy mylić blendera z robotem kuchennym. Blendery emulgują, miażdżą lub zamieniają żywność w płyny oraz składają się z pojemnika, w którym przechowywane są składniki, takie jak warzywa i owoce.

Pojemnik łączy się z pokrywką za pomocą super ostrych obrotowych ostrzy służących do szatkowania i krojenia w kostkę. A wewnątrz urządzenia znajduje się jeden z najlepszych silników, który nadaje blenderowi jego moc. Wystarczy tylko nacisnąć przełącznik, a nasze składniki zostaną posiekane i wymieszane do perfekcji.

Ekspres do kawy

Nic tak nie podkreśla elegancji w kuchni jak ekspres do kawy. Istnieją różne ekspresy do kawy, takie jak French Press, Aeropress, czy Moka Pot. Wszystko zależy od naszego gustu.

Jeśli jednak kochamy pić kawę i marzymy o zostaniu ekspertem w tej dziedzinie, musimy zdecydować się na wyższej jakości sprzęt. Dlatego, jeżeli mamy ochotę na filiżankę idealnej kawy, może nam ją zapewnić wspaniały Siphon Coffee Maker.

A jeżeli planujesz remont swojej pięknej kuchni, aby stała się dla Ciebie prawdziwie wymarzonym miejscem, zerknij na nasze zestawienie najpiękniejszych aranżacji kuchennych.

Robot kuchenny

Wszystkie najnowsze gadżety kuchenne znacznie ułatwiają życie. Jednakże robot kuchenny jest w kuchni najbardziej wszechstronnym urządzeniem ze wszystkich.

Tego sprzętu nie należy mylić z blenderem. Robot kuchenny jest wyposażony w różne dodatki, takie jak szatkowanie, krojenie, wyciskanie soków i mieszanie. W przeciwieństwie do blendera robot kuchenny ma maksymalną moc i przestrzeń do przechowywania, a do tego może mieszać suche składniki — idealny pomocnik w robieniu ciasta.

Wolnowar

Nic nie przemawia do kubków smakowych z większą ochotą niż wolno gotowany gulasz, gorąca zupa lub wyśmienite curry przyrządzane z miłością w wolnowarze — jedna z najłatwiejszych metod gotowania. W miesiącach zimowych wolnowar powinien być naszym urządzeniem kuchennym numer jeden.

Ażeby przygotować najbardziej wysublimowane, pełnowartościowe posiłki, po prostu wrzućmy je wszystkie do metalowego garnka, przekręćmy pokrętło na niską lub wysoką temperaturę (w zależności od mięsa) i niech się spokojnie przyrządza.

Kuchenka mikrofalowa

Mówiąc najprościej, kuchenka mikrofalowa to gadżet nablatowy, który podgrzewa jedzenie za pomocą niskiego promieniowania elektromagnetycznego. Kuchenki mikrofalowe niemal błyskawicznie podgrzewają posiłki.

Co więcej, wraz z ciągłym rozwojem technologii dzisiaj możemy nawet kupić taki sprzęt z aktywacją głosową. Kuchenki mikrofalowe mają różne rozmiary i różną moc. Wszystko zależy od tego, co planujemy podgrzać oraz od naszych osobistych preferencji.