cegla

5 pomysłów na dekorację ceglanej ściany w sypialni

Za chwilę przebrniemy przez różne elementy, jakie można wykorzystać na odsłoniętej i naturalnej cegle na ścianie sypialni. Od najlepszych dekoracji w stylu nowojorskim po bardziej kreatywne pomysły przedstawimy Wam teraz kilka naprawdę świetnych opcji.

Pomimo że zastosowanie cegły licowej jest jednym z elementów charakterystycznych stylu industrialnego lub rustykalnego, dzięki ścianie wykonanej z tego materiału sypialnia będzie bardzo przytulna. A z kilkoma dodatkowymi elementami doda jej odrobiny nowoczesności i wyjątkowej elegancji.

Odsłonięta cegła może być używana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. A do tego ma także dwie wielkie zalety. Po pierwsze, cegły mają różne grubości, więc możemy wybrać rozmiar, który najlepiej pasuje do naszej sypialni. Po drugie, do akcji wkracza wszechstronność – na przykład, możemy je pomalować lub zakryć.

Białe ściany z cegłą

Jeśli nie mamy pewności, czy wyeksponować cegłę na każdej ze ścian sypialni, postawmy na minimalizm. Wybierzmy jedną ścianę, aby odsłonić cegłę, a pozostałe zostawmy pomalowane na biało.

W ten sposób osiągniemy równowagę między nowoczesnym i rustykalnym akcentem, a do tego całość dekoracji będzie dopięta na ostatni guzik. Efektem będzie nowoczesna, elegancka i jasna sypialnia. Pamiętajmy, że biel to odcień, który odbija światło, a także sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości.

Cegła i naturalne drewno

Jednym z najpiękniejszych zestawień jest ceglana ściana z drewnianymi dodatkami. Uwagę zwracają różnice w fakturach i podobieństwo kolorów. Poniżej znajdują się opcje łączenia tych materiałów:

  • Umieśćmy pojedynczą ścianę ceglaną w centrum uwagi, a pozostałe ściany zostawmy w kolorze białym, aby kontrastowały z drewnem poprzez meble, takie jak zagłówek, szafa i stoliki nocne. Jest to najprostsza opcja i wymaga mniej pracy.
  • W zależności od tego, na jak skomplikowany remont chcemy się zdecydować, inną opcją jest zainstalowanie drewnianych belek na sufitach i drewnianych ram okien.

Ceglany kominek w sypialni

Jeśli mamy dużą sypialnię i własny kominek, nie pomijajmy cegieł. Element ten stanie się centralnym punktem, a także doda odrobiny ciepła i stylu do naszej sypialni.

Zadbajmy o kontrast brązu cegieł z białymi lub niebieskimi ścianami. A jeśli efekt przypadnie nam do gustu, warto też dodać ozdobne przedmioty z drewna.

Rzuć także okiem na jedne z najpiękniejszych rodzajów kuchni.

Cegły za regałem

Ten pomysł na dekorację ceglanych ścian w naszej sypialni bez wątpienia jest najbardziej zachwycający. W tym przypadku warto zastanowić się, czy nasz ceglany mur spełnia nasze oczekiwania i czy chcemy go wystawić na widok w pełnej krasie. Jeśli nie, świetnym rozwiązaniem może być odsłonięta ściana ceglana za regałem.

Oczywiście należy pamiętać, że regał, jakiego użyjemy, będzie lekki i umożliwi dojrzenie cegieł przez przegródki. Możemy również użyć regałów w stylu biblioteki, a nawet zdecydować się na otwartą szafę.

Ponadto, rynek oferuje też różne opcje uzyskania wykończeń tak pięknych, jak cegła, bez potrzeby budowy. Jedną z nich mogą być panele dekoracyjne do wnętrz, które są bardzo łatwe w montażu.

Wszystko, czego potrzeba, to gładkie i równe ściany. Po prostu nałóżmy równomiernie klej i zacznijmy montować panele. Pozostawmy między nimi odstęp jednego centymetra, a następnie wypełnijmy lukę szpachlówką. I chociaż nie uzyskamy teksturowanego wykończenia, zawsze jest to opcja, którą możemy wziąć pod uwagę.