mieszkania

6 sposobów, aby mieszkanie wydawało się większe

Małe pokoje są wyjątkowo trudne do udekorowania i zaprojektowania. Aczkolwiek, jeśli jesteśmy osobą mieszkającą w betonowej dżungli, to pewnie kompaktowe mieszkania z ciasnymi pokojami nie są dla nas żadnym zaskoczeniem. Z tego powodu przyszykowaliśmy kilka super prostych sztuczek, aby mały pokój wyglądał na duży.

Utrzymać światło

Nigdzie nie znajdziemy artykułów o tym, iż ciemne kolory sprawiają, że przestrzeń wygląda na większą. Faktem jest, że to właśnie zastosowanie jasnych kolorów w małych pomieszczeniach stwarza iluzję, że wnętrze jest większe.

Dzieje się tak, ponieważ jasne kolory odbijają więcej światła i wizualnie powiększają przestrzeń. Spróbujmy koloru jasnoniebieskiego, żółtego albo różowego. Jest tutaj mnóstwo opcji do zabawy!

Postawić na minimalizm

Niezależnie od tego, czy chodzi o meble, akcenty lub dodatki, zawsze lepiej jest postawić na minimalizm w przypadku dekoracji małej sypialni. Jeden stolik nocny, zamiast dwóch, a także oszczędzające miejsce meble to najlepsze rozwiązania.

W zamkniętych pomieszczeniach powinniśmy zachować tylko niezbędne minimum. I zadbajmy też o to, aby podłoga miała jak najwięcej wolnej przestrzeni.

Niskie siedzenia

Niskie siedzenia nie tylko nadają klimatu boho, ale są także świetną opcją, aby nasza sypialnia wydawała się większa. Stylową i praktyczną alternatywą dla zwykłych łóżek mogą być tutaj futony, jeśli dysponujemy ograniczoną powierzchnią naszej podłogi i dużo korzystamy z pokoju w ciągu dnia.

Jakby nie było, futony są bardzo swobodne i wygodne. Warto wypróbować tę sztuczkę, aby zobaczyć wyraźną różnicę.

Jeśli „powiększasz” swoje mieszkanie, nie zapomnij też o łazience: tutaj sprawdzisz, jak ją powiększyć.

Stworzyć iluzję

Jeśli mamy gołą ścianę lub drzwi w pokoju, spróbujmy dodać do tej przestrzeni lustro. Lustra tworzą ostateczną iluzję większego pokoju. Nie tylko odbijają światło. Jeśli zostaną umieszczone we właściwym miejscu i pod odpowiednim kątem, mogą też stworzyć wizualną wysokość lub głębię.

Dlatego spróbujmy umieścić lustro od podłogi do sufitu. Taki sposób z pewnością sprawi, że nasza sypialnia będzie bardziej przestronna.

Wysokie zasłony

Nie każdy z nas ma luksus posiadania okien francuskich. Jednak nadal możemy stworzyć iluzję ich posiadania. Zasłony mają moc nadawania pomieszczeniom wizualnej wysokości.

Wybierzmy takie zasłony, które będą opadać aż z sufitu i kończyć się nieco nad podłogą. Z kolei zasłony długie aż do podłogi przyniosą efekt odwrotny.

Dzieła sztuki

Dzieła sztuki nie tylko nadadzą sypialni ciekawy charakter, ale także odegrają ważną rolę w powiększaniu lub zmniejszaniu przestrzeni. Spróbujmy użyć głównego dzieła sztuki na gołej ścianie, tak aby tworzyło punkt centralny oraz nadawało mu strukturę i głębię.

Powyższe wskazówki są łatwe do zastosowania i nie wymagają wielkiego wysiłku. Dlatego następnym razem, gdy będziemy myśleć o dekorowaniu mieszkania pod kątem uzyskania iluzji większej przestrzeni, weźmy te wskazówki pomysły pod uwagę. Możemy być pewni, że znacznie ułatwią nam zadanie.