Aranżacja wnętrz w małych mieszkaniach.

W końcu zdecydowaliście się na wspólne zamieszkanie i przenieśliście się do tego wymarzonego, ale prawdopodobnie naprawdę niewielkiego mieszkania. Jesteście u progu fantastycznej przygody, ale jak połączyć dwa gospodarstwa domowe w jedno?
Poruszanie się z kimś po małej przestrzeni może powodować nerwowe sytuacje. Walka o miejsce każdego ranka w łazience, która bardziej przypomina szafę, może przetestować najsilniejszy związek.
Oto kilka prostych wskazówek, które powiększą dom i być może przedłużą związek.


1. Stwórz plan mebli


Wspólne urządzanie wnętrza może być cudownym lub koszmarnym doświadczeniem, w zależności od tego, jak bardzo jesteś uparty, aby zachować wszystkie swoje rzeczy. Teraz nagle masz mnóstwo sprzętów i dobytek dwóch osób i wszystko to musi nauczyć się współistnieć w małym miejscu. Sama nadzieja, że zadzieje się to tak po prostu, to za mało. Zamiast tego sporządź wspólną listę tego, co każdy ma ze sobą i stwórz tak zwany plan mebli – przemyślane miejsce dla każdego mebla – który najlepiej pasuje do maksymalizacji przestrzeni i stworzenia przestrzeni w domu. Następnie wspólnie decydujecie, co zostawicie, a co nie odnajduje się w nowym wnętrzu.
Jeśli nikt z was nie ma odpowiednich mebli, rozważcie sprzedaż. Następnie kupcie nowe razem, które pasują do tej małej powierzchni, którą dysponujecie. Nie chodzi o to, kto wygra wojnę o aranżację wnętrz, ale o to, by osiągnąć przyjemny kompromis.


2. Wypróbuj wszystkie znane sztuczki, jak udekorować mały dom


Skorzystaj ze wszystkich wskazówek, które kiedykolwiek słyszałeś i przeczytaj o tym, jak wizualnie stworzyć większą powierzchnię. Użyj bardzo jasnych kolorów na ścianach, meblach i tekstyliach, wpuść jak najwięcej światła dziennego i umieść większe lustra w kilku miejscach, aby odbijały więcej światła. Kiedy próbujesz zmieścić kilka osób w małym, ale wciąż przytulnym miejscu, to właśnie te drobne szczegóły mogą mieć duży wpływ.


3. Twórz i udostępniaj miejsca do przechowywania


Wraz ze sztuczkami, które sprawiają, że mała przestrzeń w małych domach wydaje się większa, zawsze jest miejsce na stworzenie inteligentniejszego miejsca do przechowywania. Jeśli jesteś bałaganiarzem, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest podzielenie miejsc do przechowywania, tak aby każdy dysponował swoją przestrzenią. Możesz także umieścić miejsce do przechowywania w miejscu, w którym od początku nie zamierzałeś tego robić. Półki można ustawić w dowolnym miejscu, więc użyj swojej wyobraźni. Niech również półka w łazience będzie twoja. Ważne jest, aby mieć poczucie własnej przestrzeni, nawet jeśli mieszkacie razem. Podziel szafę tak, aby jedna strona była twoja, a druga twojego partnera i upewnij się, że ubrania nie przekraczają ustalonych limitów.


4. Twórz bariery wizualne


Jeśli mieszkasz w kawalerce z aneksem kuchennym, nadal ważne jest, aby spróbować znaleźć własny mały zaciszny kącik, do którego możesz uciec, kiedy pragniesz prywatności. Dekorowanie za pomocą wizualnych przegród może pomóc naprawić ten problem i przywrócić prywatność. Duże rośliny doniczkowe, wiszące tkaniny lub panele mogą być absolutnie niezbędne do współdzielenia małej przestrzeni.
Planowanie i komunikacja to klucz do udanej i trwałej relacji.


5. Ogranicz osobiste kolekcje


Jedną z rzeczy, których po prostu nie można robić na małej przestrzeni, są duże kolekcje. Zmniejsz stos winyli, sprzedaj płyty CD z lat 90. i odłóż porcelanę od babci na strychu, jeśli twój partner tego nienawidzi.
Jeśli wyrzucenie kolekcji z powodu więzów emocjonalnych absolutnie nie wchodzi w grę, bądź gotów przechowywać swoją kolekcję w sposób, który nie ukradnie miejsca osobie, z którą dzielisz swoją przestrzeń.


6. Zaplanuj miejsce dla nieoczekiwanych gości


Niespodziewani goście, którzy zamierzają u was nocować, mogą być utrudnieniem, jeśli twoja przestrzeń jest mała. Dzielenie łóżka ze starym przyjacielem ze szkoły może nie być dla ciebie wielkim problemem, ale może być koszmarem dla twojego partnera. Zainwestuj w dobrą rozkładaną sofę, aby uniknąć konfliktów w późnych godzinach. A może w szafie znajdzie się miejsce na dodatkowe łóżko?
Prawdopodobnie prędzej czy później pojawią się również goście, którzy chcą zobaczyć, jak sobie radzisz. Świetne są wtedy składane krzesła i stoliki, które można tanio kupić na pchlich targach. Stylowe taborety można wykorzystać również, gdy goście wychodzą. Pamiętaj, że żaden gość nie powinien siedzieć na podłodze, nawet jeśli masz tylko trochę miejsca w domu.