mieszkanie

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie

Mieszkając w wynajmowanej nieruchomości, może nam być trudno, aby sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać jak wymarzone gniazdko. Jeżeli zamierzamy mieszkać przez jakiś czas w wynajmowanym lokalu, ważne jest, aby pasował do naszego osobistego stylu. Oto kilka prostych i sztuczek, które pozwolą udekorować wnętrze bez popadania w konflikty z właścicielem.

Malowanie ścian

Możemy pomalować ściany wynajmowanej nieruchomości, o ile przed wyprowadzką pomalujemy je z powrotem na pierwotny kolor. Oczywiście jest to opcja lepiej dopasowana do długoterminowych umów najmu, ale świeży kolor ścian może wiele zmienić. Dlaczego więc nie stworzyć charakterystycznej ściany w innym kolorze niż reszta?

Tapety samoprzylepne

Tapety samoprzylepne to jedno z najlepszych odkryć. Dzięki nim możemy wykleić ścianę w całym pomieszczeniu. Tapety samoprzylepne łatwo się nakleja, a podczas wyprowadzki można je od razu usunąć. Jest szeroki wybór tych produktów w internecie. A do tego jest to naprawdę dobry sposób na dodanie osobistego akcentu bez rozbijania banku lub utraty depozytu.

Płytki samoprzylepne

Płytki samoprzylepne to świetne rozwiązanie do dekoracji każdego pomieszczenia, zwłaszcza kuchni lub łazienki. Możemy dodać odrobinę koloru i wzoru albo zachować prostotę i minimalizm. Niezależnie od naszego stylu płytki samoprzylepne mogą zdziałać cuda, tworząc przestrzeń, która będzie nam bardziej przyjazna.

Papier kontaktowy

Pomijając samoprzylepne tapety i płytki, papier kontaktowy to kolejne świetne rozwiązanie tymczasowe, aby zamaskować brzydkie podłogi, meble, ściany, sufity itp. Papier kontaktowy może pokryć prawie wszystko i jest łatwy do odklejenia. Narzekamy na brzydką podłogę w kuchni? Nie jesteśmy fanem wyglądu stolika kawowego? Chcemy stworzyć kolorowe i niedrogie wejście do lokalu? Papier kontaktowy zapewni nam świetną opcję w każdej z tych kwestii!

Roślinki

Rośliny to super sposób na dodanie odrobiny zieleni do domu, zwłaszcza gdy mieszkamy w środku miasta. Nie tylko oczyszczą powietrze, ale będą też pełnić funkcję łatwych i niedrogich ozdób.

Rzepy do wieszania dekoracji

Wiercenie otworów w ścianach może być pewnym sposobem na utratę depozytu. Z kolei rzepy do wieszania stanowią bardzo dobrą alternatywę. Zostały zaprojektowane tak, aby przyklejały się do ścian bez pozostawiania śladów. A do tego są zaskakująco mocne. Można na nich powiesić wszystko – od obrazów po przybory kuchenne!

Stylowe dywaniki

Dodanie jednego lub dwóch dywanów do wynajmowanej nieruchomości to znakomity sposób na odrobinę koloru i sprawienie, aby przestrzeń była bardziej przytulna bez konieczności układania całego dywanu. Zamiast kupować drogi dywan, który idealnie pasuje do pomieszczenia, lepiej zakupić kilka tanich dywanów ze sklepu z używanymi rzeczami i ustawić je, na przykład, wzdłuż korytarza.

A jeżeli chcesz, aby mieszkanie wyglądało na większe, sprawdź ten link https://www.poradybudowlane.pl/aranzacja-wnetrz-w-malych-mieszkaniach/.

Poduszki ozdobne

Poduszki ozdobne to bardzo dobre rozwiązanie na tchnięcie w przestrzeń więcej koloru, a przy okazji znacznie tańszy niż kupowanie nowych mebli. Możemy użyć poduszek o jasnym kolorze, aby odwrócić uwagę od zwykłej sofy, jednocześnie zwiększając komfort. A jeśli mamy trochę materiału po zasłonach, można wykorzystać go do uszycia poszew na poduszki, aby pasowały do zasłon!

Zmiana gałek

Kolejnym małym, ale znaczącym akcentem, jaki możemy wprowadzić w swoim domu, jest odkręcenie uchwytów do szafek (i odłożenie ich w bezpiecznym miejscu, aby później można je było założyć z powrotem) i zastąpienie ich innymi. Postawmy na złocistość lub chrom, aby nadać kuchni nowoczesny akcent. Albo możemy wybrać te o rzeźbionych uchwytach drewnianych.

Ustawmy regały

Instalowanie półek w wynajmowanej nieruchomości może być trudne, ponieważ zwykle wymagają one wykonania otworów w ścianach. Zamiast tego, możemy postawić na kilka innych kreatywnych rozwiązań, aby przechowywać nasze skarby. Dobrym pomysłem jest regał na książki, który zajmuje całą ścianę. Takie meble są nie tylko praktyczne, ale można je również wypełnić dziełami sztuki, ozdobami, książkami itd.